Postupně vám budeme představovat lektorský sbor, jehož členové budou diskutovat s vedoucími dětských divadelních souborů o jejich inscenacích. Informace o lektorech vycházejí z dat nacházejících se v online prostředí.
Hana Cisovská
Pochází z Ostravy, kde žije (konkrétně v blízkých Klimkovicích), pracuje (konkrétně na Ostravské univerzitě, Pedagogické fakultě, Katedře sociální pedagogiky a v Centru pedagogického výzkumu) a věnuje se mnoha činnostem spojených s dramatickou výchovou, pedagogickou komunikací a sociální pedagogikou. V těchto oblastech publikuje mnoho odborných článků a píše vědecké knihy. Na vysoké škole přednáší a vyučuje následující zajímavé předměty: Učitel v obtížných pedagogických situacích; Sociální pedagogická práce s rizikovými skupinami; Vůdcovství a manažerské styly vedení; Sociálně-psychologické dovednosti a Výchova v rodině. Je členkou redakce odborného časopisu věnujícího se dramatické výchově Tvořivá dramatika.
V minulosti vedla učňovských amatérský divadelní soubor na SOU Vítkovice, působila jako pedagog na ZUŠ v Odrách, Střední škole Zdeňka Matějčka v Ostravě – Porubě a učila studenty herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Zabývala se také dramaterapií v komunitě pro léčbu drogových závislostí a absolvovala základní výcvik Virginie Satirové.
Byla členkou mnoha lektorských sborů a porot na divadelních přehlídkách a recitačních soutěžích ve svém rodném kraji, ale také na přehlídkách národních. Na Dětskou scénu do lektorského sboru jezdí vcelku pravidelně a také zde v předešlých letech vedla pro účastníky vzdělávací semináře. Mimo jiných seminář s Evou Polzerovou s názvem OD POHYBOVÉHO JEDNÁNÍ K DIVADELNÍMU TVARU. Má doma velkého chlupatého kocoura a pije čaj.
Roman Černík
O Romanu Černíkovi toho na internetu najdete hodně. Může to charakterizovat jeho obrovskou šíři aktivit a zaměstnání, ale také jeho sdílnost. Což ho v oblasti práce a otevřenosti vůči světu veřejnému vystihuje. Co všechno tedy Roman Černík dělal a dělá?
Je odborným asistentem, nebo-li pedagogem a odborným projektovým pracovníkem na katedře výchovné dramatiky Divadelní fakulty AMU v Praze.
Je současně pedagogem na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni, v ateliéru dramatické výchovy.
Je uměleckým ředitelem zapsaného spolku pro současné umění, vzdělávání a sociální projekty Johan v Plzni.
Je jedním z iniciátorů vybudování centra nezávislé kultury v Plzni Moving station na bývalé vlakové Jižní zastávce.
Je vedoucí a režisér souboru Evrybáby, častého účastníka Wolkrova Prostějova.
Narodil se v Touškově a prožil dětství v Chebu.
Vystudoval zde gymnázium a na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích obor dějepis a český jazyk.
Žil dva roky s rodinou v Oloví na Sokolovsku, poté odešel za pracovním místem na střední školu do Aše.
Začal se po revoluci angažovat v komunální politice a podílel se na obnovení gymnázia v Aši, které funguje dodnes.
Přesídlil do Plzně.
Byl jedním z členů týmu přípravy města Plzně na titul Evropské hlavní město kultury v roce 2015.
Stál za mezinárodním projektem Kafkovy proměny podpořeným programem Evropské unie Mládež/Youth, na kterém se podílely skupiny studentů z Plzně, Hannoveru a Grazu a vznikla dvojjazyčná inscenace s názvem Prosím, berte mne jako sen.
Byl členem odborné rady ARTAMA pro mladé amatérské divadlo, dětské divadlo, přednes a dramatickou výchovu.
Dovedl většinu ze svých dětských a mládežnických souborů na národní divadelní a recitační přehlídky.
Roman Černík zkrátka byl, je, dovádí i stojí, začíná a přesidluje.
Mimochodem, na DAMU má tyto zajímavé předměty: Dramatická výchova se specifickými skupinami; Dramatická výchova se specifickými skupinami - Resocializační programy; Dramatická výchova v mezinárodním kontextu; Klinická stáž (stáž studentů v Divadle Drak v Hradci Králové); Oborová didaktika v kontextu současného pedagogického myšlení; Přehlídka umělecké tvořivosti v oblasti divadla a další.
PS: Jan Brabec o Romanovi píše: „Významně motivuje lidi kolem sebe v hledání zdánlivě nerealizovatelných způsobů tvůrčího sebevyjádření.“
hag
Comments